Bel ağrılarını bardakla çekip alın !

Günümüzde stres hayatın her alanına etki ediyor ve kişilerin sağlıklarına karşı tehdit oluşturuyor.

11 Eylül 2014 Perşembe, 08:00

Günümüzde stres hayatın her alanına etki ediyor ve kişilerin sağlıklarına karşı tehdit oluşturuyor. Strese bağlı olarak beliren hastalıkların içerisinde bel ağrıları da bulunmaktadır. Kişilerin beyinleri, herhangi bir streste bel ve boyun kaslarına aşırı sinyal göndererek kasları kastırıyor. Bu bölgelerde kişilerin ellerine gelecek yumruklar oluşuyor ve sertlikler beliriyor. Stresin yanında beldeki ağrıların sebeplerinden bir diğeri ise yanlış pozisyonda oturmaktadır. Yapılan araştırmalar gereğince toplumda kişinin gündelik yaşantısı da baz alınarak stres nedenli yaşadığı en çok rahatsızlık bel ağrılarıdır.

Geçmişten günümüze kadar gelen bel ağrılarına tedavi yöntemleri arasında bardak kapatmak var.  Bardak kapatmadan önce kişiler mutlaka bir doktora görünüp hastalıklarının derecesini öğrenmelidirler. Bir uzman doktora bel ağrısı başlangıcında gidilmeli ve tedavi yöntemi de belirlenmelidir. Rast gele yapılan bir bele bardak kapama kişiye risklerde oluşturabilir.

Genellikle masa başlarında çalışanlar, sırt ağrılarından şikâyet eder. Kişilerin duruş bozukluklarından dolayı omurga problemleri yaşayanlar için bardak kapatma yöntemi ağrılara veda etmek ve kişinin omurgasını güçlendirmek için kullanılmalıdır. Bardak çekmenin en büyük avantajlarından bir tanesi travmatik olmaması, sonucunun çabuk ve uzun süreli etkilere sahip olması ve yan etkilerinin güç durumlar olmadıkça herhangi bir belirti vermemesi vardır. Bardak çekme bel ağrılarına giderilmesinde, sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olabilmede önerilen en etkili tedavi biçimidir. Etkileri şöyledir;

  • Kişinin yorgunluğunun azaltılması
  • Soğuk algınlığı ile yaşanan vücut kırgınlıkları,
  • Adet görme döneminde oluşan bel ağrıları
  • Bel tutulması,
  • Kireçlenme sonucunda oluşan ağrıların tedavisinde
  • Stresle oluşan bel ağrılarına bardak kapatmak gerekmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir