Çanakkale’de kan bağışı kampanyasına destek

Kan bağışı müessesesi meydana gelen Türk Kızılıayı’ na mühim bir yardım geldi. Çanakkale’ li kişilerin çoğu bağışta yer aldı.

08 Ocak 2015 Perşembe, 23:40

Kan bağışı müessesesi meydana gelen Türk Kızılıayı’ na mühim bir yardım geldi. Çanakkale’ li kişilerin çoğu bağışta yer aldı.

 

 

Çanakkale’nin Çan kazasında Türk Kızılay’ı Çan Şubesi aracılığıyla tertip eden kampanyada 47 ünite kan bağışında bulunuldu. ‘Küçük bahaneler kocaman iyiliklere engel olmasın’ sloganıyla tertip eden kampanya alanında, Türk Kızılay’ı Çan Şube binası önüne park eden Kan Yardım Tırında ilgisiz gökyüzü ve kar yağışına nazaran iki gün içerisinde 47 Ünite Kan bağışında bulunuldu.

 

Türk Kızılay’ı Çan Şube Başkanı Mehmet Sönmez, Tır’da tertip eden kampanyada Çanakkale Kan Yardım Merkezinden bir Hekim ve üç hemşireden meydana gelen bir ekibin vazife yaptığını ve iki gün devam eden kampanyanın önce gününde 35 Ünite, 2. gün ise 12 Ünite Kan Bağışı yapıldığını ifade etti. Sönmez, Kan Bağışı Kampanyalarının 2015 senesinde da tespit edecek programlar alanında gerçekleştirileceğini bu doğrultuda ilçede kurum ve kuruluşlarında kampanyalara dayanak olabileceğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir