Hazımsızlığa İyi Gelen Detoks programı

Hazımsızlığa iyi gelen detoks programındaki bazı önerilerden bahsedecek olursak, işe bol bol su içerek başlamalısınız.

10 Eylül 2014 Çarşamba, 08:00

Hazımsızlık mideyi rahatsız eden hatta bazen insanı yemek yediğine pişman eden bir durumdur. Ancak hazımsızlığa iyi gelen Detoks programı uyguladığınızda, küçük önerilere uyarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Hazımsızlığın asıl nedeni düzensiz beslenme tarzlarıdır. Bunun sonucunda da şişkinlik, karında ağrı ve kabızlık ortaya çıkar.

Hazımsızlığa iyi gelen detoks programındaki bazı önerilerden bahsedecek olursak, işe bol bol su içerek başlamalısınız. Posası çok olan gıdalar tüketmelisiniz. Meyve ve sebze yemeyi artırın hatta meyveleri soymadan yiyin bu bağırsaklarınızı harekete geçirecek ve hazmınıza yardımcı olacaktır. Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketmeye başlarsanız hazmınızın nasıl kolaylaştığını göreceksiniz. Her akşam kuru kayısı tüketin ve 1 bardak su için. Bu da hazmınızın kolay olması için çok işe yarayacak bir öneridir.

Kronikleşmiş bir şekilde hazımsızlık sorunu yaşıyorsanız, nane çayı sizin için çok faydalı olacaktır. 2.5 çay kaşığı nane bir çay fincanı için yeterli olacaktır. Çok faydasını göreceksiniz. Yoğurt tüketimi de hazımsızlığa çok iyi gelir. Yoğurdun içindeki bazı maddeler midedeki sindirim enzimlerini tetikler ve yenilen besinlerin daha kolay sindirilmesini sağlar. Yemek yedikten sonra biraz yoğurt yemeniz hazımsızlığa karşı etkili olur. Yemeklerin üstüne içeceğiniz bir bardak sıcak çay yahut bir fincan kahve de hazımsızlığa iyi gelen besinler arasındadır. Yine nane çayı gibi rezene çayı da hazımsızlıkla mücadelede bire birdir. Mideyi rahatlatır ve sindirime yardımcı da olur.

Hazımsızlığa iyi gelen detoks programı içerisinde bu küçük öneriler yer alır. Siz de hazımsızlık yaşıyorsanız bu konuyla ilgili sıkıntılarınız varsa bu önerilere kulak vermelisiniz. En önemlisi içerisinde bu besinlerden bol miktarda yer alan yeni bir düzenli beslenme programı hazırlayıp uyarsanız hiçbir sıkıntınız kalmayacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir