İmplantla Sağlıklı Gülüşlere Kavuşun

İmplant son dönemlerde oldukça moda olan bir teknolojidir. Estetik cerrahide oldukça popüler olan implant ağız sağlığı için kullanılan bir teknoloji oldu.

10 Eylül 2014 Çarşamba, 07:00

İmplant son dönemlerde oldukça moda olan bir teknolojidir. Estetik cerrahide oldukça popüler olan implant ağız sağlığı için kullanılan bir teknoloji oldu.

İmplant teknolojisi ile ön diş çekilebilir ve implant lokal anestezi ile kolayca araya ekletebilirsiniz.  Üstelik çekilen diş yerine yapılan implant, oyuğu çok kolayca yeri doldurulabiliyor ve oldukça düzgün görünüyor.

İmplantın olayı ise yeni kemik formlar oluşturduğu için vidalama yolu ile kemiğe oturtulur. Ancak asla sıkı vidalamaya gerek yoktur. Çünkü buna ihtiyaç yoktur. İmplant oyuk iyileştikçe yüzeyi de doğal olarak iyileşir.

Bu teknoloji sayesinde implant ile sağlıklı gülüşlere kavuşacaksınız. Bu yöntem oldukça etkili, başarılı ve tercih edilen bir yöntemdir.  Ancak implant yetişkinler için uygun bir teknolojidir.

Bu teknoloji hastaya diş çekim sırasında uygulanan lokal anestezi ile implant yerleştirilir. İmplantın yerleşmesi tam olarak 1,5 – 3 ay arasında değişir. Fakat bazı özel durumlarda bu süre değişir.  İmplantın yerleşme süreci normal protezin yerleşme süreci ile hemen hemen aynıdır. İmplant sayesinde kemik kaybının yaşanması engellenir ve kişinin sağlıklı bir şekilde gülmesi sağlanır.

Ancak bu teknolojinin başarı oranı elbette ki diğer yöntemlerde olduğu gibi % 100 değildir. Mutlaka hata payı vardır. Yine implant öncesinde ve sonrasında ağız sağlığı ve temizliğine özen gösterilmesi, alkol sigara kullanım miktarı, işlemin steril bir ortamda yapılması, başka bir hastalığın ( şeker hastalığı gibi. Şeker hastalığı iyileşme sürecini olumsuz yönde etkiler. ) olması gibi etkenler implant yerleştirildikten sonraki iyileşme sürecini duruma göre olumlu ya da olumsuz yönde etkilenir.
 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir